3 slova, která změní Váš Život

Z mnoha výzkumů a z naší životní zkušenosti víme, že slova obrovsky ovlivňují, jak se cítíme, jaký máme postoj k věci. Slova v nás vyvolávají kladné či negativní pocity. Způsob jakým můžeme změnit svou náladu, chuť do práce je správný výběr slov v našem každodenním slovníku.

Uveďme si 3 zásadní slova, která můžeme použít v případě jakékoliv obtížné situace.

Změňte slovo problém na situaci. Problém má negativní význam, spouští v nás pocity strachu a úzkosti. Situace má neutrální význam. Místo toho, abychom říkali: „Máme problém.“, jednoduše řekněme „Máme tu takovou to situaci.“

Pokud chceme slovo problém ještě vylepšit, můžeme ho změnit na výzvu. Jakmile se Vám něco nedaří, řekněte si : „Mám před sebou zajímavou výzvu.“  Výzva je pozitivní slovo. Pokud pomyslíte na výzvu, vzbudí to ve Vás pocit růstu, pomáhá Vám to dostat ze sebe a z druhých to nejlepší. Výzvy nám zpestřují život a dávají nám smysl do života. Přijímání nových výzev nás duševně naplňuje a zvyšuje náš potenciál.

Možná nejlepší variantou ze všech je příležitost. Místo toho, abychom říkali: “Máme zde problém.“, řekněme: „Máme zde nečekanou příležitost.“

Napoleon Hill řekl: “Každá nesnáze, každý neúspěch, každý žal v sobě nese zárodek stejné nebo větší výhody. Nebo raději česká verze „Všechno zlé je k něčemu dobré.“  Vašim úkolem je hledat v těžkých chvílích to pozitivní, zkoušet najít, co se mi snaží vesmír naznačit, co mám změnit. Změna přístupu k problému změní Váš pohled a postoj na věc a bude Vás podporovat v další činnosti v cestě za svým snem.

Výběrem slov, tónu hlasu a chováním v rozdílných situacích získáte plnou kontrolu nad svými emocemi. Na cestě za štěstím narazíte na mnoho problémů. Vašim úkolem je přijímat je přirozeně a vnímat je jako nevyhnutelnou součást života. Lze si je představit jako vlny v oceánu, nikdy neopadnou, jen jejich intenzita se mění.

Další známkou významných leaderů je, že nemají rádi prohry, ale ví, že budou stále a stále chybovat na své cestě za úspěchem. Když se zeptal mladý novinář Thomase J. Watsona zakladatele IBM, jak se může stát rychleji úspěšnější, odpověděl: “Pokud se chcete stát rychleji úspěšnější, musíte zdvojnásobit stupeň chybovosti.“ Úspěch leží na druhé straně selhání. Způsob, jakým se člověk stává úspěšnější je chybování a učení se z vlastních chyb.

Nacházejte na všem spíše to dobré. Nazývejte problémy situací, výzvou nebo příležitostí, aby Vaše mysl byla pozitivní a mohla uvolněně tvořit Vaše dílo.

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.