Přátelství

Cítili jste se někdy vinni, že nejste dost dobrými přáteli?

Během života si vytvoříme mnoho přátel ze školy, z práce, z místa, kde žijeme. Jsou to lidé, s kterými trávíme svůj čas a cítíme se přitom dobře. Nebo právě naopak zoufáte a říkáte si, že nemáte lepší přátele, kterou jsou více pozitivní, inspirativní, podporující, orientování na dosahování výsledků nebo jen prostě šťastný. Toto téma nyní více rozebereme.

Mnoho lidí se cítí vinný ohledně přátelství, pochybují, zda jsou dobrými přáteli, nebo nějakého kamaráda dlouho už neviděli, udělali něco špatného starému příteli a stále je to tíží. Rozdělme si přátele do třech kategorií a možná tím vyřešíme tyto špatné pocity.

V průběhu života se vyvíjíme a procházíme různými fázemi. Ať se právě teď nacházíte v jakékoliv fázi, můžeme Vaše přátele rozdělit do jedné z těchto 3 kategorií. Jakmile rozeznáte do jaké kategorie dotyční patří, uvědomíte si, že to tak je a nic s tím neuděláte a nemusíte se pak kvůli tomu cítit špatně.

  1. Staří přátelé

Chodili jste s nimi do školy, měli jste spolu první brigádu. Jsou to přátelé, které jste měli v minulosti a nyní se s nimi již nestýkáte. Někdo se cítí provinile, že by měl být v kontaktu se svými starými přáteli. Dobrou radou je, nechte to plavat. Pokud již necítíte s nimi žádné spojení, je to minulost. Zůstali už Vám jen vzpomínky na společné časy, věnujete jim už jen pozdrav na ulici a několik slov.

 

  1. Přátele, s kterými udržujete přátelství

Jsou to přátelé, s kterými udržujete kontakt několikrát do roka. Pošlete jim Vanoční pohled, blahopřání k narozeninám. Jednou ročně se sejdete v oblíbené restauraci nebo si zavoláte párkrát do roka, jak se jim daří. Můžou to být vaši vzdálení příbuzní, bratranci, sestřenice, nejlepší kamarádi z dětství. Když jste s nimi, cítíte, že už jsou z jiného světa. Jejich hodnoty a způsob uvažování se liší. Z mé zkušenosti jsou to přátelé, kteří ve svém životě ustrnuli. Nechtějí od života více než jen, aby měli dostatek peněz na zaplacení svých základních potřeb a radostí, a již se nesnaží rozvíjet, většinou se bojí investovat, raději peníze utrácí.

 

  1. Přátelé pro Váš růst

S těmito přáteli udržujete stálý kontakt. Rozvíjí Váš život. Prožíváte s nimi dobrodružství, důvěřujete jim, zažíváte s nimi stále zábavu, radost a něco Vám říká, že s nimi musíte být v kontaktu. Dá se říct, že jsou to Vaši nejlepší přátelé. Je to silně spjatá skupina přátel, která spolu komunikuje na velmi časté bázi, chodí spolu na oběd. Věnujete jim nejvíce soustředění a energie. Vzájemně se obohacujete. Máte stejné koníčky, vášně, zájmy. Jsou to lidé, kterým hluboce věříte, jsou to lidé, které respektujete, čím si prošli, jaké zvládli výzvy, o čem sní, jejich hodnoty a oni respektují Vás. S těmito lidmi jste si vzájemně více empatičtí, z nějakého důvodu jsou Vaše srdce více spojena a když se druhý cítí špatně vy to cítíte.

Někteří lidé máje 1, 2 nejlepší přátelé, někteří deset, někteří stovky. Není to, ale o tom, kolik jich je, ale ta podstata je v hloubce. A pokud chcete znásobit Váš růst a Vaši radost ze života, měli by jste pracovat na růstu této skupin přátel. Všichni toužíme po tom, mít skvělé přátele, je to jedna z největších radostí života. Je jen pár věcí v našem životě, které trvají déle než přátelství, které nám mohou přinést tolik radosti a naplnění, lásky.

Proto se zamyslete, jaké jsou má přátelství? Komu bych rád zavolal?

Venku jsou přátelé, kteří na Vás čekají.

Zavolejte jim a užijte si to.

 

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.