Hlavní nepřítel našeho růstu

Všichni máme své nepřátele, kteří nám brání žít úžasný život, probudit v nás skutečný potenciál, žít vysněný život.

Jedním z nich je pochybnost. Pochybujeme o sobě, že nejsme dost schopný, o své hodnotě. Pochybujeme o tom, že neuspějeme. Pochybujeme o tom, že si zasloužíme žít lépe a šťastněji. Je to obrovské neštěstí pro náš život. A myslím, že pochybnost je bezesporu jedním z našich úhlavních nepřátel v našem životě.

Přitom je jednoduché ji překonat, ale mnoho lidí se ani nechce zlepšovat v této dovednosti. Řeknou si  lítostivým hlasem:“nevím, co mám dělat“, „mám pochybnosti, jestli to zvládnu“ a tím si vlatně ještě potvrdí, ano je to tak.

Pokud máte jakékoliv se opakující negativní emoce ve Vašem životě. Zastavte se, uvědomte si Váš stav a postavte se jim, řekněte si: “Jak to mohu změnit?“, „Jak změním svůj stav, abych se cítil lépe?“. Pokud nenaleznete řešení a budete stále nešťastní na pochybách jako nějaká oběť. Uvědomte si, že jste lidská bytost a můžete ovlivnit to, co cítíte, objevte sílu svobodné vůle, můžete směřovat své vědomí, proto jste vybaveni šedou kůrou mozkovou, my jako lidé to umíme, zvířata ne, tak toho využijte.

Čelte těmto pochybnostem, přestaňte od toho utíkat. Vim, že si říkáte, to se ti snadno řekne. Zažíval jsem, ale to samé. Říkal jsem si výmluvy a měl jsem velké pochybnosti, koho bude zajímat, co říkám o následování snů, o zlepšení kvality života. Až jsem si uvědomil: “Z jakého důvodu mám tyto pochybnosti? Protože jsem v tom v minulosti neuspěl? Ne, zkouším přece něco nového. Protože mi lidé říkají, že nejsem schopný to dělat.“ Jaká je důvěryhodnost těchto lidí v hodnocení mého potenciálu a mých schopností. Proč jsem stále nejistý? Je to forma strachu, která plní naše tělo. Jednoho dne ji tam někdo zasel a my ji v sobě pěstujeme vlastními myšlenkami.

Jak se zbavit pochybností? Nejprve si uvědomme, kde se berou ty nepříjemné myšlenky, kde se rodí v naši hlavě. Kde je pochybnost, tam je i víra a naopak pokud v něco věříme, tak je tam i trochu té nejistoty, jinak by to nebyla víra. Znamená to, že nemůžeme tuto nejistotu dát navždy pryč z naši mysli.

Prostě si říci, nejistota mě nebude brzdit v mém pokroku. Věřím ve své schopnosti, věřím, že to zvládnu, věřím, že budu mít skvělý team, který mi bude pomáhat na mé cestě, i přestože je tam malá nejistota. To je důvod, proč hrdina je hrdina, protože se rozhodl riskovat, protože do toho jde za každou cenu. Musíme být odvážný.

Odvaha je spojena obecně s velkými činy, přitom odvážný člověk je ten, který dokáže vyjádřit, čím opravdu je a otevřít se světu. Pokud si nevěříte, jediná cesta je dodat si více víry a jít do akce. S větší vírou a akceschopností se stanete více kompetentní a ruku v ruce s tím, přichází i větší sebevědomí.

Čím více se něco učíme a zkoušíme danou činnost, tím lépe to zvládáme a ještě více se zlepšujeme.

A proto pokud máte stále pochybnost, nevěnujte ji pozornost, nechte ji tam a udělejte ten krok kupředu k Vašim cílům, jděte do akce.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.