Jste perfekcionisté nebo lenoši?

Stále nemáte hotovo? Musí to být perfektní?

Lidé si říkají spoustu výmluv a často se s touto výmluvou setkávám na seminářích i od školitelů, abychom si resp. nám odůvodnili a zároveň nás neurazili, proč se neposouváme kupředu tak rychle, jak bychom si přáli. Má nejoblíbenější výmluva je, určitě jste ji už slyšeli, nazývám ji perfekcionistická lež. Vždyť to musí být perfektní, proto to ještě nemám hotové, potřebuji to dovést k dokonalosti. Jsem perfekcionista, musí to být excelentní. Vím, o této své chybě, ale co mohu dělat.

Řekněme si to na rovinu jak to ve většině případů je skutečně: „Je to domýšlivá lež.“

Já jsem si též tuto výmluvu říkal, a tak nějak jsem to myslel i vážně, až jednoho dne jsem si reálně zvážil, co mohu vylepšit na produktu  do maximálně jednoho měsíce. Tím jsem svou vizionářskou mysl, která kypí úžasnými nápady ořezal doslova motorovou pilou a líné tělo nakopal a dnes prodávám tento produkt na amazonu s mírnými odchylkami ve kvalitě provedení od původně uvedeného, v počtu 120 kusů prodaných týdně, to není špatné.

Raději obviníme naši osobnost, že jsme to ještě neudělali. Musím říct, že je to velmi elegantní způsob, jak diplomaticky zalhat. Pokud by tito lidé byli k sobě upřímní řeknou:“Neudělal jsem to nebo ještě jsem na tom nezačal dělat, protože mám kolem sebe mnoho rozptýlení a cítím se nejistý. “ Jste nejistí, kde začít, pro jaký typ, jakou cestu se rozhodnout. Pokud skáčeme z jednoho na druhé a nepoužíváme sílu časových bloku a jsme rozptýlení , tak jedna možnost je, že jsme produkt, úkol nedokončily nebo je hotový a neuvedli jsme ho na trh, neposlali email s hotovým úkolem, v tomto případě se jedná o strach z reakce okolí.

Měli bychom hledat skutečné důvody, místo toho obelhávání. Co si říct, jsem línej jako … nebo jistě mnoho lidí to zná, chodím do práce a jsem rozptýlen dalšími činností jako dodělávání práce doma, telefonáty od šéfa a říct prostě si přiznat, že nemáte pod kontrolou svůj osobní čas. Uvědomit si ten problém. Měli bychom si vědomě pojmenovat ten pravý problém a začít s tím něco dělat. Ať už je to strach, lenost, prokrastinace, nejistota, rozpýtlení je potřeba označit to co Vás brzdí ve Vašem pokroku. Je to Váš čas a nechte nikoho, aby Vás brzdil, aby jste dělali kompromisy ve Vašem plánu, je to Váš život, mějte rezervovaný čas pro splnění snu.

Začněte a buďte důslední v dodělání úkolů, to je to, co odlišuje šedou většinu od úspěšných dotahování věcí ne do perfektní podoby, ale do hotové podoby, protože nic nemůže být dotáhnuto do stavu perfektní, dokud to není hotové. Nejprve to musí být hotové a potom úpravami, vylepšeními dosáhneme perfektní ideál.

Pokud se podíváte na mnoho úspěšných značek, uvádí na trh nedokonalé výrobky, provedou opravy, vylepšení a uvedou nový model, a pořád dokola. Stále si říkate, že Vám nerozumím , že je pro Vás důležité mít věci perfektní.

Položte si otázku: „Kolik jsem toho již udělal?“,“Kolika lidem pomáhám?“ I když jste to neudělali úplně dobře, je to zkušenost a příště to uděláte o trochu lépe, a poté ještě lépe až to bude téměř perfektní, ale nejprve to musíte dokončit, poté vylepšovat.

Nyní je ten správný čas dokončit Vaše rozdělané projekty.

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.