Od obchodu s hračkami na základce až k ziskovému podnikání

S obchodováním jsem začínal už na základní škole, kde jsem spolužákům prodával hračky. Poté, co byl můj kreativní a obchodní duch udupán naším státním školním systémem, jsem se k podnikání vrátil až při práci v jedné korporátní firmě.

Vedl jsem spokojený život, měl jsem slušný plat. Až na to, že jsem byl přes týden v práci od rána do večera a s rodinou se viděl jen o víkendu. Navíc na pozici project manager jsem se neustále pohyboval po stavbách a řešil nějaké problémy. Začal jsem se navíc potýkat s nepříjemnými zdravotními komplikacemi a tehdy jsem si uvědomil, že tohle není cesta na celý život a že zkrátka dříve nebo později odejdu.

Společně s dlouholetým přítelem jsem se vrhl do podnikatelského světa a začal jsem prodávat zboží pro volný čas. Jak rostly objednávky, vzrostla i časová náročnost rutinních úkolů, dokonce jsem zažíval stavy (zejména o Vánocích), kdy jsem měl už dost všech objednávek a chtěl jsem, aby zkrátka už žádné další nechodily.

Ztráta iluzí i přítele mě posunula dál

Po nocích jsem vyřizoval objednávky, vystavoval nabídky, kontroloval cash flow, přidával pozitivní komentáře a mnoho dalšího. Po Vánocích jsem chtěl posílit náš team o člověka, který by zajistil tyto rutinní činnosti, ale naše představy se s kolegou výrazně rozcházely.

Právě tehdy jsem pochopil, že podnikat ve dvou je sice strašně hezká představa, ale když se neshodnete na zásadních věcech, je jen otázkou času, kdy se vaše cesty rozejdou. Pokud tedy nyní přemýšlíte o rozjezdu podnikání, jděte do toho sami, a pokud to jinak nezvládnete, tak si alespoň jasně rozdělejte a definujte úkoly i zodpovědnost.

Zjistil jsem, že potenciál ve zboží, které prodávám, je omezený. Navíc jsem jednou narazil na spolehlivého dodavatele, pak ale zase na podvodníka. Nebyly to jednoduché časy, ale spoustu věcí jsem se naučil a vím, že tudy pro mě cesta zkrátka nevede. Občas člověk musí trochu zabloudit, aby znovu našel to, co hledá a po čem touží.

Chci mít za zády spolehlivý systém a dělat to, co mě baví

Nyní už vím, že pokud chci realizovat dlouhodobě ziskové podnikání, musím mít za zády plně automatizovaný funkční systém. Pokud by totiž bylo mé podnikání opakovaně založeno zejména na rutinních úkolech spjatých s každou objednávkou a já bych nedokázal svou službu či zboží doručit ke stovkám zákazníků, aniž bych hnul prstem, je něco špatně nastaveno. Brzy by se tak opět stalo, že v kanceláři zůstanu déle, než sám chci a opět budu dělat věci, které nesnáším, místo toho, abych strategicky přemýšlel o svém podnikání.

Amazon.com mi otevřel nové možnosti

V dnešní době prodávám na Amazonu. Jsem prodejce v plně automatizovaném ziskovém systému a sám za sebe mohu tvrdit, že potenciál na rozvoj tohoto systému je obrovský. Podnikání na Amazonu mi dalo svobodu, po které jsem tolik toužil. Myslím, že je to nejlepší způsob, jak se rychle osamostatnit a nepřijít o svůj drahocenný čas.

Pouze já nyní rozhoduji o tom, jaké úkoly budu plnit. Nyní mám čas na rodinu a mohu si dovolit užívat těch neopakovatelných momentů se svým synem Adamem. Již se nemusím dívat na jeho smutné oči, když odjíždím do práce.

Nejste-li spokojeni se svou momentální životní situací, nemáte dostatek času pro sebe a svou rodinu a děláte práci, která vás nebaví, pojďte společně se mnou vytvořit klíč k vaší osobní bráně svobodného podnikání.

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.