Zaměřená mysl i v těžkých časech

Jak si udržet svou mysl zaměřenou stále správným směrem, když se Vám nedaří, když se bojíte, chybí Vám podpora okolí. Možná si někdy říkáte, má to cenu pokračovat, nemám už ten projekt ukončit?

Stop, na chvíli se zastavte, zavřete oči a vzpomeňte si na něco, na co jste hrdí ve svém životě, čeho si nejvíce ceníte, že jste dosáhli.

Víte, co je zajímavé asi většina z Vás si bude cenit okamžiků, rozhodnutí, usilí, které vykonala ne v pohodlí gauče u televize, ale momentů, kdy jste museli překonat sami sebe, své přesvědčení, jsou to okamžiky, kdy jste museli zabrat, pracovat do noci každý den, aby jste si pak řekli, já jsem to dokázal.

Já osobně rád bojuji s novými věcmi a toto překonávání svých limitů patří k mé životní filozofii a doslova se tlačím do rizikových věcí, překonávám sám sebe a o to větší mám pak radost, že se to povede. Pak se totiž člověk ohlédne a řekni si, sakra, jaktože jsem to neudělal už dávno. J

Jděte za svými sny, nenechte se odradit momentálními nezdary. Neboli když na dveře klepe příležitost je to práce, která odpovídá .

 

  1. Vizualizace

Vizualizace, asi jste slyšeli o této technice mnohokrát, ale kdo ji používá. Nemyslím tim, vizualizaci, kdy si představujete jen ten vítězný okamžik a slavíte ho s rodinou a přáteli, ale vizualizaci, kde si silně emotivně představujete to strádání, tu každodenní práci, ten pot a obětování se. Přirovnám-li to k např. maratonskému běhu. Pozitivní varianta vizualizace je si představovat, jak probíháte cílovou čáru a jste plný energie, jste napumpovaný, že byste si dalších 10 km, všichni Vám gratulují. Ale než dosáhnu tohoto cíle, potká mě na své cestě několi bodů zlomu, kdy budu chtít ukončit závod a to jsou to rozhodující okamžiky.

Vizualizujte si i tyto momenty, kdy ve 20 km si budete říkat, mám já to vůbec zapotřebí, co si dokazuji, vaše nohy budou těžknout, špatně se Vám bude dýchat. Prociťte bolest svalů, pot na vašem těle, pálení svalů, chodidel, vžijte se do toho momentu, kdy Vás to chce srazit na kolena a říkáte si, už nemohu dál. V tento okamžik si prohlédněte sami sebe, jak děláte rozhodnutí jít dál, být odolný, jak se Vám opět vrací energie. Vidět se v průběhu překonávání svých hranic je ta nejúčinnější vizualizace jakou můžete udělat. Připravíte se, tak podvědomě na tu těžkou chvíli, co řeknete sami sobě když jste na kolenou a ne se začít chválit ještě dříve než jste cokoliv udělali.

Skutečnou pravdou dosahování svých snů je úsilí, boj, tlačení se za hranice svých možností. Vím, že to víte a znáte v podobě více populární jako např. vykročit za hranice konformního života. Vzpomenete si vůbec, kdy jste sami sobě dali pár minut , bez toho aniž byste si hráli s mobilem, bez internetu, jen se pohodlně usadili, zavřeli oči a vizualizovali si svůj sen, co jste museli podniknout k naplnění snu, co jste museli překonat, aby jste se mohli cítit jako vítěz. Představte si vše, i ty hrozné věci, jak vám to nešlo, co jste si řekli v těchto chvílích. Proto abyste  uskutečnili Váš sen, je potřeba cítit, vidět to dobré, ale i to špatně, tu lehkou část i tu obtížnou a vítězství.

 

  1. Věřit ve svůj SEN

Za druhé je důležité věřit ve svůj sen a nejen ho cítit, vidět, ale také musíte udělat průzkum. Dnešní společnost je velmi líná dělat průzkumy, celkově náše školství je velmi zastaralé a lidé jsou velmi líní. Nehovořím teď ke všem, ale pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak žijeme v jedné velmi líné kultuře, lidé si ani nepřečtou knihu na to téma, v kterém chtějí podnikat.

Vysoce efektivní a podnikaví lidé si dělají vždy průzkumy trhu.  Přečtou několik knih, dělají rozhovory s úspěšnými lidmi z oboru, ne s jedním, ale  každý týden s jedním. Nepřečtou si jeden příspěvek na blogu, ale přečtou si ho, vytisknou ho, zvýrazní pasáže a vloží ho do pořadače. Pokud chcete zanechat stopu v tomto světě je potřeba se podívat ven a zjistit, co se tam nachází, co vaši konkurenti hlásají. Opřete se o to, co je již objeveno a na těchto základech tvořte svůj úspěch a z těchto základů odvozujte nové cesty, strategie. Každý den se posouvejte kupředu, hovořím o tom, opravdu se posouvat, nejen přemýšlet o věcech.

Musíte opravdu konat akci, která Vás posouvá kupředu, přemýšlení, vizualizace je skvělá věc, ale bez akce je to mrtvé, a proto se musíte posouvát kupředu každý den. Každý den můžete napsat email, zavolat někomu, můžete něco napsat, můžete přispět do diskuze. Ale musí to být každý den, jinak to nebude nikdy uskutečněno. Úspěšní lidé nedosáhli svých snů, protože se po celo cestu cítili šťastně, ale jsou na sebe příšní a mají velmi ukázněné pracovní návyky. Nemyslím tím, že za každou cenu dřou. Umí pracovat chytře, protože si dělají průzkum, vyhradí si čas na vizualizaci, jak být odlišný, jak přečkat těžké časy. Asi se opakuji, ale pracujte každý den na svém snu, pokud toho nejste schopni není zde šance.

 

  1. Komunita

Potřebujete se dostat do komunity, která Vám dá zpětnou vazbu na Vaši činnost. Kouč Vám může udat směr Vašich činností a dát vám jednotlivou zpětnou vazbu nebo prostě buďte v komunitě přátel, s kterými zajdete jednou za měsíc na oběd a vzájemně si dáte zpětnou vazbu na vše, co děláte nebo natočte video rozešlete ho a sbírejte zpětnou vazbu. Pokud vytvoříte přezentaci, zkuste si ji přednést před pěti lidmi před velkou konferencí. Dostaňte se zpět do hry, do velké přátelské komunity lidí, která vám dá pokročilou zpětnou vazbu než to vypustíte do světa. Tato zpětná vazba vás posune kupředu, získáte tím větší sebeuvedomění, jak přispět na vyšší úrovni. Berte v úvahu pouze zpětnou vazbu vaši pozitivní komunity, ne úplně o kohokoliv z ulice, který ani neví, kdo jste. Zamýšlejte se nad relevantní zpětnou vazbou, nad názorem, který má potenciál dát Vám hodnotu.

Nikdy se nevzdávejte a kráčejte za svým cílem!

 

 

 

 

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.